Zpět na domácí stránku English Deutsch Typ A Typ B Kvarteto

 

IVA HOŠPEŠOVÁ

je absolventkou Státní konzervatoře Praha. Již během studia byla členkou několika souborů. Zčlbývčljících se ~lutentickou barolmí hudl)ou. S těmito ansámbly se zúčastnilčl řady hudebních festivalu nejen v Ceské republice, ale též v Německu, Itálii, Francii a Anglii.

Po absolutoriu na konzervatoři přijala nabídku na roční postgraduální studium na Trinitty College of Music v Londýně u prof. Johna Nobleho.

V současné době je angažována v Jihočeském divadle v Českých BudějovicÍch. Z větších operních rolí ztvárnila např. Zuzanku (Mozart -Figarova svatba), Paminu (Mozart- Kouzelná flétna), Katušku (Smetana -Čertova stěna), Lišku (Janáček -Příhody lišky Bystroušky), Lízinku (Rossini -Signor Kartáč).

Vedle operního repertoáru se též věnuje operetám a klasickému muzikálu. Hlavní ženské role vytvořila např. v Lehárově Zemi úsměvů, Hervého Mamzelle Nitouche, Loeweho My Fair Lady, Kiineckeho Bratránku z Batávie.

Kromě divadelních prken Jihočeského divadla měla možnost hostování v Národním divadle v Praze v opeře L.Janáčka Její pastorkyňa (role Jana a Karolky) a A.Dvořáka Rusalka (role Kuchtíka).

Barokní hudbě se věnuje i nadále, vytvořila např. roli Didó v Purcellově opeře Didó a Aeneas pro festivaly v Českém Krumlově a Litomyšli, roli Sáry v Benciniho oratoriu Oběť Abrahámova pro festival v Norimberku a roli Euridice ze stejnojmenné opery G.Periho opět pro festival v Litomyšli.

Koncertně vystupuje v pražských chrámech a kostelích, kde zpívá duchovní skladby barokních a klasických mistrů a nedávno si zazpívala sopránový part v Orffově Carmině Buraně na turné po Německu.


© 2003 Agentura Canzonetta. All rights reserved
Design, programming & hosting by 1K Design!
Reklamní předměty